פרסום כירופרקט
BACKLIFE
BACKLIFE
BACKLIFE 
מדרסים מותאמים אישית
מדרסים אורטופדיים
טיפול רייקי
טיפול רייקי
כיסא ברכיים
כסא בירכיים
agel flx
agel flx
האגודה הישראלית ל כירופרקטיקה
פרסום באתר כירופרקט
אינטגרציה מבנית ויציבה - רולפינג PDF הדפס דואל
נכתב על ידי אינטגרציה מבנית רולפינג   
Thursday, 15 October 2009
בילדותנו רבים מאיתנו שמעו את הביטוי הבא: "תזדקף", "איך אתה מחזיק את עצמך" ומגוון משפטים אשר כוונתם היא שתשפר את יציבתך משום שהיא שמוטה. באופן מעשי ההזדקפות הזו היא קצרת זמן ומבוססת על כוח ולכן לאחר מספר שניות עד מספר דקות היציבה חוזרת למקום שבו היתה.

אינטגרציה מבנית ויציבה - רולפינג (rolfing)

  נכתב על ידי גלעד שפמן

 היום יש מספר שיטות העוזרות לשפר את היציבה. כל אחת מטכניקות אלה עובדת מזוית ראיה אחרת כדי להביא את ארגון היציבה למקום נכון יותר.

ביוגה יש דגש על הרחקת מפרקים, גמישות וחיזוק הגוף דבר שמאפשר ליציבה נכונה יותר להתקיים. בשיטת אלכסנדר שמים דגש על מנח בסיס הגולגולת וכיוון של שמורה את התלמיד למקום מאורגן יותר. וכאן ארצה להתייחס לנושא אינטגרציה מבנית (רולפינג) השיטה אשר פותחה על ידי ד"ר אידה פ. רולף.

ד"ר רולף הגיע למסקנה ש"הגרביטציה היא המורה". הכבידה היא השדה שבו אנו גדלים ומתפתחים. היא לא רק כוח שאנו מתנגדים לו אלא המקור הפוטנציאלי ליציבה הנכונה. שדה שבו אנו משתמשים בהתנגדות של הכבידה כדי למצוא את המרכז שלנו. משמעות הדבר שאנו רוצים להגיע למקום שבו אנו לא נלחמים בכבידה אלא נסמכים עליה וממנה יכולה לנבוע היציבה הנכונה.

רעיון נוסף שד"ר רולף גילתה הוא שהדבר שמחזיק את הגוף באופן מסויים הן הפסיות (רקמות חיבור המחברות את כל חלקי הגוף ויוצרות רשת של יריעות הנותנת תמיכה לעצמות ומשמרות אירגון יעיל יותר או פחות של היציבה בהתאמה לאופן שבו אני מתרגלים להשתמש בגוף). מתוך הרעיון החדשני הזה נוצרה סידרה של 10 מפגשים בהם המדריכים של האינטגרציה המבנית עוזרים לגוף ולפסיות להיות במקום נכון יותר ויעיל יותר בעזרת שימוש במגע של המדריך בגוף הלקוח ושילוב של תנועות מתאימות של הלקוח. דבר זה מאפשר ללקוח לעבור שינוי פיזי וריגושי משמעותי ביותר.

כדי להבין רעיון זה עלינו להתבונן בהבנה הבאה: "היציבה היא אמירה של האמת הרגשית של האדם ברגע נתון כביטוי של מצבו הריגושי וכביטוי קבוע של אמיתות פנימיות על פיהן אנו חיים". אנו רואים כי כאשר אדם שמח הוא מזדקף ומתמלא בחיות ומתקרב ליציבה יעילה יותר. לעומת זאת כאשר אדם מרגיש בודד או מסכן יציבתו הופכת לשחוחה יותר. אלה ביטויים של שינויים ריגעיים ביציבה. כאשר אנו רואים אדם כפוף וזו צורתו בקבוע אנו יכולים לשאול איזו תחושה של משא כבד רובץ על כתפיו של האדם. ואם תחושה זו של נטל נשארת לאורך זמן היא הופכת לאמת אותה האדם חי בצורה יומיומית.


היציבה מתארגנת מסביב לקו מרכזי הנקרא ה"כור". זהו קו אותו אנו מדמיינים במרכז הגוף כאשר אנו מתבוננים באדם או תחושה אותה ניתן ללמוד לחוש בתוך התהליך של האינטרגציה המבנית (רולפינג). אמט הוצ'ינס, אחד מהמורים הותיקים בתחום אומר כי אינו יוצא מהבית לפני שהוא מוצא את המרכז שלו בכל בוקר. אמירה זו מלמדת אותנו כי ניתן לחוות ולעזור לגוף לנוע לכיוון של אותו מרכז אידאלי.

כאשר אנו נמצאים במרכז זה האפשרות לחוות אושר, שימחה, שלוה ואהבה גדלות בצורה ניכרת משום שהמרחב הפנימי של האדם מאפשר לחוות את האמת הפנימית הזו. השפעות נוספות אשר אנשים חווים הם הקלה עד העלמות של כאבים פיזיים כמו כאבי צואר, גב, ברכיים, רגליים ועוד. אינטגרציה מבנית ניתן לעזור גם עם לילדים אשר גופם אינו מאורגן בצורה יעילה כמו רגלי X או O. בגילאים הצעירים הפסיה גמישה ביותר והיכולת לארגן אותה קלה יותר מאשר אצל מבוגרים. חשוב לזכור כי ניתן להשיג שינוי בכל גיל אלא שגמישות הפסיה משתנה עם הגיל, תזונה, חסימות רגשיות והבטים חיצוניים כמו זיהום סביבתי.


אנשים מגיעים לטיפולי אינטגרציה מבנית מסיבות רבות ומגוונות החל מכאבי גב, צואר וכדו', סקוליוזיס (עקמת), שיפור היציבה ועוד. אחד מהדברים שמאפשיינים את האינטגרציה המבנית הוא שהיא אינה מתייחסת לבעייה אלא לאופן שהיא באה לידי ביטוי כחוסר איזון ביציבה. כך שכל אדם מקבל את תשומת הלב היחודית לה הוא זקוק מחד ומאידך הוא מקבל את אותו המתכון של מסגרת הטיפולים אותה פתחה ד"ר אידה רולף.

לסיכום אינטגרציה מבנית  / רולפינג


אינטגרציה מבנית היא דרך בה עוזרים לאדם להגיע למודעות גבוהה יותר של גופו ומרכזו דרך מגע ותנועה אשר מארגנת את מערכת הפסיות (רקמות החיבור) של הגוף בצורה יעילה יותר המביאה לנוחות, בריאות ושיפור גם ביציבה, בכאבים פיזיים ובמרחב הרגשי של האדם.


  ד"ר גלעד שפמן Msc.D. ? דוקטורט במטפיזיקה מטפל רב תחומי ברפואה טבעית ומגע. בוגר מרכז רידמן, ביה"ס הבינלאומי לרפואה משלימה (ישראל) ונמנה על צוות המורים שלו. בוגר IPSB  (ארה"ב), ביה"ס לטיפולי גוף בסן-דייגו. עסק בהדרכה וטיפול באיזון הגוף ובליקויי למידה במרכז אלבאום. בוגר הגילדה לאינטגרציה מבנית, מורה ליוגה בגישת שיבננדה, מטפל בכאב ויציבה בגישות רבות של תרפיית העיסוי, מטפל ומאבחן בגישה הנויירו-התפתחותית, ובהפחתת מתחים רגשיים בעזרת "מח 1"

מלמד קורס להכשרת מטפלים לקידום קישורי למידה בגישה הנויירו התפתחותית תפקודית עם הפסיכולוג ההתפתחותי רמי כץ, ונמנה על צוות המורים של "מדיקה" המכללה לרפואה משלימה.

הוא מנחה קבוצות יוגה צחוק ומאמן בתקשורת מקרבת (לא אלימה). גלעד הינו ממייסדי אגודת העיסוי.

 

  מקור המאמר:מאמרים


===================================

 

ספר בנושא רולפינג

 

``...כאשר אידה רולף ממזגת בין מבנים כפי שאף אחד לא מסוגל לעשות, היא משפרת את התפקוד... הרולפינג עבורי הוא התגלות, והתנסות בלתי נשכחת.``
משה פלדנקרייז
מהם הכוחות המפריעים להיערכות הטבעית של הגוף ויוצרים מצבים של כאב כרוני ושל אי-תפקוד? זוהי השאלה שהנחתה את ד``ר אידה רולף במחקר שערכה כל שנות חייה. היא חיפשה אחר האמצעים שיסלקו את החוליים שמביא עמו הגיל ואת הפגיעות הרגשיות והגופניות במבנהו של הגוף. התוצאה הייתה רולפינג: דפוס מאורגן של עבודת-גוף ששחרר מיליוני אנשים והביאם לחיים בריאים יותר, ופעילים יותר.
בספר זה מסבירה האישה שמאחורי השיטה על התנסותה, על התאוריות שלה ועל התרפיה שהיא פיתחה - הפעלה עמוקה של שרירים/רקמות. היא הגיעה לתאוריית הרולפינג, או מיזוג מבני בעת מחקר שערכה לפתרון בעיות בריאות במשפחה.


לאחר שמצאה שהשיטות שהיו זמינות באותן שנים לא-תואמות, השתמשה בידע הנרחב שלה אודות ההאטה-יוגה על מנת לחקור את השפעת המבנה על התפקוד וכדי לבנות את תאוריית הרולפינג.
במשך שנים הרצתה ד``ר רולף על תאוריית הרולפינג בכל רחבי העולם. בשנת 1972 היא ייסדה את מכון רולף וסמוך למותה הוקמו מרכזי רולפינג בכל אירופה, דרום-אמריקה ואוסטרליה.
ספר אינטימי זה, אך יחד עם זאת ספר שיסודותיו נעוצים היטב בקרקע, מעביר לקורא רושם חי, של אישה חמה, מצחיקה וחכמה, ותמונה נאמנה של הרולפינג: אין כאן עניין של כפיית הגוף לכניעה, אלא עידודו של הגוף לעשות את שהוא צריך לעשות: לעבוד עם כוח הכבידה ולא נגדו.
*
אידה פ. רולף (1986-1879) קיבלה את תואר הד``ר שלה בביוכימיה באוניברסיטת קולומביה בשנת 1920. לאחר מכן היא עבדה במכון רוקפלר במחלקה לכימיה אורגנית

 

 


Rolfing

Structural Integration

 

מומחים נוספים בתחום אינטגרציה מבנית - רולפינג (rolfing):

בתיה בילר, אלכסנדר שיינה, אבירן רחל, אורנה בת דויד, יוספיה שלומית, רוזנטל גבי, סטודיו איל צ'חנובסקי, נרקיס רחל 

 

האתר הרשמי של אידה וולף  ממציאת השיטת טיפול ב אינטגרציה מבנית

 

עידכון אחרון ( Thursday, 15 October 2009 )
 
< קודם   הבא >
צור קשר לפרסום באתר 050-354-6746