פרסום כירופרקט
BACKLIFE
BACKLIFE
BACKLIFE 
מדרסים מותאמים אישית
מדרסים אורטופדיים
טיפול רייקי
טיפול רייקי
כיסא ברכיים
כסא בירכיים
agel flx
agel flx
האגודה הישראלית ל כירופרקטיקה
פרסום באתר כירופרקט
ילדים שמשחקים כדורגל צריכים הגנה PDF הדפס דואל
נכתב על ידי ד"ר רונן מנדי, כירופרקט   
Thursday, 24 July 2008

ילדים שמשחקים כדורגל צריכים הגנה, אומר דוקטור לכירופרקטיקה

 

האגודה האמריקאית לכירופרקטיקה

כבר מאז, 1984, השנה בה עבר הכדורגל את כדור הבסיס (בייסבול), כמשחק הספורט המקובל (פופולארי) ביותר בארצות הברית, ההשתתפות במשחק עצומה. עם מספר גדל והולך של ילדים שרצים ובועטים על מגרש הכדורגל, בכל רחבי אמריקה, דוקטורים לכירופרקטיקה מבקשים מההורים, לקחת צעד אחורה וללמוד איך להגן על ילדיהם הפגיעות אפשריות (פוטנציאליות)  שהמשחק הפופולארי יכול לגרום.

 

 

 אמנם, כדורגל יכול להיות משחק נהדר           לילדים, אך מספר עלולים לסבול פגיעות ראש, צוואר, כאבי ראש וצוואר, סחרחורות, כאבי צוואר, עצבנות, והפרעות שינה קלות עד חמורות, כתוצאה מהשתתפות במשחק – על פי גיליון ספטמבר 2007 של הירחון של האגודה האמריקאית לכירופרקטיקה [Journal of the American Chiropractic Association (JACA)]. מדי שנה למעשה,

סובלים ילדים בני פחות מ-15   227,100             פגיעות הקשורות לכדורגל, על פי דיווחים עדכניים.

 

נגיחה בכדור: מהווה סיכון לילדים                                                                               "אנשים חושבים בטעות שאין סיכונים במשחק כדורגל" אומר דר. סקוט באוטץ' ד.כ., נשיא לשעבר של הוועדה לבריאות תעסוקתית [Council on Occupational Health] של האגודה האמריקאית לכירופרקטיקה [American Chiropractic Association's (ACA)], שחמשת ילדיו משחקים כדורגל. 'אני חושב שכדורגל הוא משחק אגרסיבי מדי מוקדם מדי, דבר שעלול לגרום בעיות אפשריות (פוטנציאליות). אנחנו לא יכולים לתקן נזקים מוחיים בהמשך חייהם של הילדים". כדורגל דורש שלושה כישורים עיקריים – בעיטה (בכדור עם הרגלים), שליטה בכדור (בדומה לתפיסת כדור, רק עם חלקים אחרים של הגוף), ונגיחה (השימוש המכוון בראש לשינוי הכיוון של הכדור). זה המרכיב האחרון (נגיחה) – שמהווה מקור לדאגה וחשש לנזק קבוע אפשרי.

דר. פיליפ סאנטיאגו ד.כ., שהיה שחקן הכדורגל האמריקאי המוצלח ביותר בליגת המכללות ושיחק בקבוצה מקצוענית 5 שנים, אומר שנגיחה יכולה להיות בטוחה, רק אם מדריכים את הילדים לגבי "טכניקות נגיחה נכונות". דר. סאנטיאגו שימש גם 5 שנים בתור המאמן הראשי של קבוצת הכדורגל של מכללת ניו-יורק לטכנולוגיה ושל אוניברסיטת מונטקלייר, והיה הכירופרקט של לקבוצת האולימפית האמריקאית ב-1992. דר. סאנטיאגו מבסס את חוות דעתו לגבי טכניקת נגיחה נכונה על מחקר של שחקני כדורגל מקצוענים שנעשה בזמן המבחנים האולימפיים ב-1993. "בזמן שנגיחות שבוצעו בטכניקה נכונה לא גרמו אף פעם לאירועי זעזוע מוח, 18% (18 מתוך 102 מקרים) ממקרי זעזוע המוח שהיו במבחנים האולימפיים, היו תוצאה של נגיחה בכדור" מצא המחקר.

דר. סאנטיאגו מציע שצעירים יימנעו מנגיחות לפני גיל 10 או 11. דר. באוטץ' מעדיף שנגיחות יתחילו רק בגילאי 14 עד 16, בהסתמך על ההתבגרות וההתפתחות של השדרה.

 

קסדות: אינן פתרון מלא  

מספר מחוזות דורשים עכשיו משחקני כדורגל צעירים, להשתמש בקסדות. אולם דר. באוטץ', שרואה בקסדות 'תרומה חיובית', מזהיר שהקסדות אינן מגינות על עמוד שדרה צווארי, ואינן

 

מפצות על המשחק האגרסיבי מדי. "הן רק תוספת קטנה, שיכולה לתת מעט הגנה", הוא מסביר. "אני לא רוצה שילדים יחבשו קסדות, ויגרמו למבוגרים לחשוב, שהילדים בטוחים ושלא צריך ללמד אותם בטיחות ומניעה. אני מעדיף שילדים ללא קסדות לא ינגחו אצל ילדים צעירים, ושהקסדות יוכנסו רק בשלב מאוחר יותר".

 

מניעה וטיפול בפגיעות     

כדאי שהורים גם יעודדו מגוון רחב של משחקי ספורט – כמו כדורגל, החלקה על סקטים, סקי, ועוד – לדוגמה, על מנת לפתח את כל הגוף. משחק ייתר ורימון ייתר הן בעיות שמועצמות על ידי הורים אמביציוזיים, לחץ חברתי ושחקנים בוגרים מוערצים. ילדים זקוקים לזמן המנוחה שלהם.

 במקרה של פגיעה – יש לנהוג ב:

R.I.C.E – מנוחה, קרח, קומפרסיה והרמה (Elevation) של אזור הפגיעה – זהו התהליך המומלץ. לשים קרח על אזור הפגיעה, עד שהנפיחות יורדת. כל פעם ששמים קרח על המקום ל-20 דקות לכל היותר. אחרי 20 דקות הקרח מתיש את כלי הדם וגורם לתגובת חום שמגבירה את הנפיחות. תנו למקום לנוח למשך כשעה ורק אז שימו שוב קרח. אז, נסו שהילד יניע מעט את מקום הפגיעה מוקדם ככל הניתן. אם הכאב נמשך, קחו את ילדיכם לבדיקה אצל כירופרקט או בעל מקצוע רפואי אחר.

 

המלצות נוספות לבטיחות כדורגל                                

הורים יכולים לעזור להגן על ילדיהם מפגיעות כדורגל. רבים מהמשתתפים הכנס שולחן עגול של הוועדה לבדיחות המוצר בארצות הברית, שנערך לאחרונה, קבעו שיש להורים ולמאמנים את הכלים, שביניהם:

·        לימוד והדרכה של טכניקות נגיחה נכונה

·        שימוש בכדורים קטנים וקלים יותר לשחקנים צעירים יותר

·        להגביר ולהקפיד על מילוי הכללים

·        ריפוד קורות השערים

·        שימוש שמגני פה/שיניים

·        שיפור כיסוי ביטוח רפואי במשחקים

·        הדרכת מאמנים בזיהוי סימנים (סימפטומים) של פגיעות מוח

·        תזונה נכונה, כולל שתיית הרבה מים, לשמירת הנוזלים בשרירים

 

טיפול כירופרקטי יכול לעזור...                                           

 

דוקטורים לכירופרקטיקה מיומנים ומורשים לטפל בכל המערכת הנוירו-מוסקלו-סקלאטלית (מערכות העצבים, השרירים והשלד) ויכולים לייעץ ולטפל בפגיעות אימונים, משחקים, בנושא תזונה ומניעת פגיעות במתאמנים צעירים.

אם אתם מכירים ילד שמשחק כדורגל ואינו נבדק על ידי כירופרקט, אנא הפנו אותו אל המידע הזה, ודאגו שהם יתקשרו למשרדינו.

 

 
< קודם   הבא >
צור קשר לפרסום באתר 050-354-6746