עמוד הבית arrow כתבות בנושא כירופרקטיקה arrow מחקר מדעי מראה שכירופרקטיקה מחזקת את תפקוד מערכת החיסון
פרסום כירופרקט
BACKLIFE
BACKLIFE
BACKLIFE 
מדרסים מותאמים אישית
מדרסים אורטופדיים
טיפול רייקי
טיפול רייקי
כיסא ברכיים
כסא בירכיים
agel flx
agel flx
האגודה הישראלית ל כירופרקטיקה
פרסום באתר כירופרקט
מחקר מדעי מראה שכירופרקטיקה מחזקת את תפקוד מערכת החיסון PDF הדפס דואל
נכתב על ידי ד"ר רונן מנדי, כירופרקטור   
Thursday, 24 July 2008

מחקר מדעי מראה שכירופרקטיקה מחזקת את תפקוד מערכת החיסון

מחקר מדעי, שכל ביו-כימאי יאהב, התפרסם ב-28 למאי, 2008 בירחון המדעי, כירופרקטיקה ואוסטיאופתיה, על ידי המכללה לכירופרקטיקה ואוסטיאופתיה באוסטרליה. המחקר הזה השתמש בביו-כימיה על מנת להראות את השיפור שיוצר טיפול כירופרקטי בתגובה החיסונית של הגוף.

המחקר הזה נועד לבדוק אם סוג מסוים של תאי דם מייצר יותר חומר שנקרא אינטרלוקין-2 (IL-2) אחרי כיוונון כירופרקטי, שעורך המחקר מכנה אותו מניפולציה טיפולית של השדרה [Spinal Manipulative Therapy (SMT)]. אינטרלוקין-2 (IL-2), הוא סמן מולקולארי, שמיוצג על ידי תאי דם מסוימים והוא כלי חשוב בתגובה החיסונית הטבעית של הגוף לזיהום מיקרובי ובזיהוי הגוף בין חומר זר       

 

(Foreign – לא עצמי – לא של הגוף) וחומר עצמי של הגוף. למעשה, אם תאי דם

מייצרים יותר IL-2 הגוף יכול להילחם בזיהומים יותר ביעילות ומהר יותר.מולקולת ה-IL-2 מאוד חיונית להבדלה בין איום זר לגוף בזיהום, לבין חלק טבעי פנימי של הגוף.

המחקר הזה בדק קבוצה של 76 אנשים, שנלקחו מהם דגימות דם. דגימות הדם האלו נבדקו בצלחות פטרי, על מנת לבדוק ייצור של אינטרלוקין-2 בתגובה לחשיפה של חיידקים. האנשים במחקר חולקו ל-3 קבוצות. קבוצה אחת שמשה לבקרה ולא קיבלה כל כיוונון. שתי הקבוצות האחרות קיבלו כיוונון, כשקבוצה אחת קיבלה כיוונון שהשמיע את קול הפיקוק הידוע, ואילו הקבוצה השנייה קיבלה כיוונון שלא לווה בכל צליל.

נלקחו דגימות דם מכל המשתתפים לפני הכיוונונים ומיד אחרי הכיוונונים, ואז שוב אחרי 20 דקות ושעתיים לאחר הכיוונון. תאים מדגימות הדם הושמו בצלחות פטרי והתפתחו לתרבית שזוהמה, על מנת לראות את ייצור האינטרלוקין-2 שמיוצר בתגובה לזיהום.

התוצאות תועדו ומצאו שאצל שתי הקבוצות שעברו כיוונון כלשהו , היה גידול של האינטרלוקין-2 - 20 דקות לאחר הכיוונון וגם שעתיים לאחר הכיוונון. אצל הקבוצה שלא עברה כיוונון, ונבדקה גם היא באותם הפרשי זמן, לא היה שינוי ברמות האינטרלוקין-2, וכתוצאה הייתה פחות מוכנה להילחם בזיהומים.

המחקר שונה ממחקרים אחרים מכיוון שהוא לא בדק את הרמות של המשתתפים במחקר להילחם בזיהומים, אלא בדק את רמות התאים האישיות של כל אחד ממשתתפי המחקר, והשינוי של כל משתתף במחקר ביחס לעצמו – לפני ואחרי כיוונון. על מנת לשלול גורמים משפיעים אחרים, היה על כל משתתפי המחקר להיות חופשיים מכל סימפטומים בזמן המחקר. החוקרים לכן, יכלו להסיק שכיוונון בודד של עמוד השדרה של בית החזה (טוראקאלי – אמצע הגב) של אנשים ללא סימפטומים, גורם לעלייה משמעותית בייצור אינטרלוקין-3 בתאי הדם, שנבדקו בצלחות פטרי לתרביות.

טיפים חשובים לטיפול גב

1.      עברו בדיקה שדרתית מדי חודש. חיזוק ומניעה הם העיקר. אם השדרה ומערכת העצבים שלכם מכווננים באופן סדיר עם כיוונון כירופרקטי, הגב והבריאות שלכם יהיו חזקים יותר.

2.      שמרו על הכוחות שלכם. שמרו וחזקו את תפקוד שרירי הבטן, הגב והרגלים עם אימון גופני סדיר. אנחנו יכולים לעזור לכם במציאת התרגילים שהכי מתאימים לכם – שאלו אותנו לגבי ייעוץ עם מאמן כושר אישי.

3.      השתמשו בראשכם וברגליכם בזמן הרמת משאות. חישבו על איך ומה שעליכם להרים – הקפידו שהמשא יהיה קרוב ככל הניתן לגופכם, וזיכרו לכופף את הברכיים.

4.      איכלו תפריט עשיר בשמני אומגה-3 וסידן. מערכת העצבים והעצמות שלכם זקוקים לתדלוק ואספקה יומית, לשמירת וחיזוק בריאות טובה. דאגו לקבל תוספי מזון איכותיים.

5.      השתמשו בקרח (ב-24 השעות הראשונות) לאחר פגיעה. התקשרו אלינו מוקדם ככל הניתן – לקבוע בדיקה וכיוונון של הפגיעה.

 
< קודם   הבא >
צור קשר לפרסום באתר 050-354-6746