פרסום כירופרקט
BACKLIFE
BACKLIFE
BACKLIFE 
מדרסים מותאמים אישית
מדרסים אורטופדיים
טיפול רייקי
טיפול רייקי
כיסא ברכיים
כסא בירכיים
agel flx
agel flx
האגודה הישראלית ל כירופרקטיקה
פרסום באתר כירופרקט

PDF הדפס דואל
נכתב על ידי עורך אתר כירופרקט   
Wednesday, 02 July 2008

הגב כמראה לחיים

 ,NSAענף פחות מוכר של הכירופרקטיקה, מחלחל אט אט ותופס מקום של כבוד בליבם של לא מעט כירופרקטים בישראל. שיטה זו פותחת בפנינו אפשרויות חדשות להתמודדות עם כאבים, לחצים ותלאות החיים.  הטיפול מאפשר תכנות מחדש של מערכת העצבים לשיפור תפקודי הגוף והנפש.  בקיצור, העצמת תחושות ה- Wellness החבויות בגופו של כול אחד מאיתנו.

מהו Wellness ?

כולנו היינו רוצים לחוש שליטה בגורלנו, להרגיש בריאים ואנרגטיים, נינוחים ביחסים חברתיים, בטחון כלכלי, הרמוניה בבית ולהתפתח רגשית ואינטלקטואלית. ובכולנו מצוי הפוטנציאל להגשים משאלות שכאלו ולהרגיש שאנו "חיים את החיים".

משמעות המושג וול-נס הוא איזון בריא בין גוף-נפש ורוח, אשר כתוצאה מכך נוצרת תחושת הוויה של חופש, אושר, פתיחות ורווחה. מדובר בתהליך אקטיבי לשיפור המודעות וקידום תהליכי הבחירה שלנו לקיום מוצלח יותר. היא דורשת מהאדם לשמור על איזון וכיוון עם מטרה בתוך הסביבה שבה הוא מתפקד.

מבחינה בריאותית מדובר על הרבה מעבר לחוסר כאב או סימפטום. מדובר על שינוי המיקוד המחשבתי המתרחק ממחלה ומקדם מצב של ראיה כוללת של האדם כמכלול שלם הנמצא בתהליך התפתחות מתמדת.  מגמה זו סוחפת את עולם המערבי בשני העשורים האחרונים ופותחת אפשרויות חדשות לבריאות ולאושר לבעלי המודעות והרצון שבנינו. 

NSA מאז ועד היום

אי שם באמצע שנות השמונים התחבט כירופרקט ניו יורקי בשם ד"ר דונלד אפשטיין בניסיון למצוא דרך להשגת תפקוד אופטימאלי של מערכת העצבים.  במהלך עבודתו הוא עלה על תופעה מדהימה. הוא הבחין כי בעזרת נגיעות עדינות בנקודות גישה לאורך עמוד השדרה נוצר אפקט מיידי במטופל. האנשים שחוו את הטיפול החלו לנוע על מיטת הטיפולים, לנשום עמוק יותר ודיווחו על תחושות פנימיות של ריחוף, זרמים/אנרגיה ורגיעה כללית.

מאז פותחה השיטה הנקראת NSA לתהליך שיקומי של מערכת העצבים.  "אנו הרי חווים את העולם דרך מערכת העצבים. כל אזור בגוף וכל הרגשה באים לידי ביטוי דרך מערכת העצבים. זו גם המערכת שדרכה אנו חושבים, ושמאפשרת לגופנו להסתגל ללחצים ומתחים, והיא זו שיוצרת לנו את המציאות" מסביר ד"ר רונן רפאל.

"כשאנחנו במצב של מתח פיזי כמו ישיבה אינ-סופית מול מחשב, בעקבות פציעה או מתח נפשי כמו לחץ בעבודה, כעסים וחרדות, המוח מפנה חלק ממתח זה לרקמות הגוף השונות. כך קורה כשבמצבי לחץ אנו מרגישים מתח בשרירי הפנים, הצוואר והגב, שינויים בפעולת המעי, נשימה רדודה ומהירה, דופק ולחץ דם גבוה וכו'".

הגוף נכנס למה שקרוי בשפה המקצועית פיזיולוגיה של מגננה או תגובת "הילחם או ברח".  פיזיולוגיה מצוינת לזמן קצר שבו הגוף נמצא בסכנה מיידית וצריך לשרוד. נאמר כשנמר רודף אחריך. אולם, כשתגובה פיזיולוגית זו נמשכת זמן רב בעקבות מתחים ולחצים במהלך החיים, עמוד השדרה והשרירים סביבו מתקשים, הזרימה העצבית של מידע ואנרגיה לכול חלקי הגוף, כולל לאיברים הפנימיים, נפגעת. תהליך של ניוון והזדקנות הגוף תופס תאוצה. האדם אז שפוף ומכווץ ללא שמחת חיים.  עם הזמן הגוף מראה סימני מצוקה ומופיעים כאבים. פעם זה בגב, פעם כבעיות עיכול, בפעם אחרת  בעיות עור וכדומה. מדובר באיתותים של הגוף. וצריך להקשיב לגוף!!!

" וכאן בדיוק נכנסת לתמונה שיטת NSA" מסביר ד"ר רפאל.

" אנו חווים את החיים דרך מערכת העצבים שלנו. לכן, כדי שנוכל להיות כל מי שאנחנו  באמת רוצים להיות, עלינו להבין שהמפתח למודעות ותחושת בריאות מושלמת (= וול-נס) טמון בתפקוד אופטימאלי של עמוד השדרה ומערכת העצבים. טיפוח כירופרקטי והרגלי בריאות נוספים יוצרים אפשרויות חדשות."


" הטיפול הוא בעצם תהליך של למידה והטמעה של דפוסים חדשים במערכת העצבים המביאים להתגמשות עמוד השדרה והמחשבה. הוא יוצר רוגע פיזיולוגי המתבטא בפתיחה והעמקה של הנשימה, בהורדת המתח והנוקשות מעמוד השדרה, ברפיון שרירי ומפרקי ובהקלת כאב.  התהליך הטיפולי מפתח אסטרטגיות עיצביות חדשות בעזרתן האדם יכול להרגיש חיוניות, גמישות ובריאות ופותח בפניו אפשרויות חדשות לשינויים הדרושים באורחות חייו. גמישות עמוד השדרה מאפשרת לאדם להסתגל טוב יותר ללחצים ולמתחים של החיים. ממש כפי שעץ גמיש שורד בסערה בעוד שעץ נוקשה וקשיח – נשבר!"

פינת המחקר

מחקר שנעשה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת קליפורניה והקיף 2,818 מטופלים בשיטת NSA ברחבי העולם, בדק את השפעת הטיפול בחמישה תחומים: בריאות גופנית (כאבים ומחלות), בריאות נפשית, התמודדות עם לחצים ומתחים, הנאה מהחיים ואיכות החיים הכוללת.  על פי הנתונים שהתפרסמו בירחון הכירופרקטיקה בספטמבר 2000, 76% מהנבדקים דיווחו על שיפור משמעותי בכול הקטגוריות.  מרבית המטופלים דיווחו כי בחרו להמשיך בטיפול גם לאחר היעלמות הסימפטומים הפיזיים הראשונים, מאחר שהרגישו, על פי עדותם, כי איכות חייהם ממשיכה להשתפר.

במחקר שהוצג בשנת 2003 בכנס בפראג, נבדקו 2,596 מטופלי NSA, שנשאלו על שינויים חיוביים שערכו בהרגלי הבריאות ואיכות החיים שלהם, כגון דיאטה ואימון גופני. ב- 65% מן המקרים אפשר היה להצביע על קשר בין הטיפול להרגלים החדשים שסיגלו הנשאלים לעצמם, ועל שיפור באורחות חייהם.

עידכון אחרון ( Monday, 14 February 2011 )
 
< קודם   הבא >
צור קשר לפרסום באתר 050-354-6746