פרסום כירופרקט
BACKLIFE
BACKLIFE
BACKLIFE 
מדרסים מותאמים אישית
מדרסים אורטופדיים
טיפול רייקי
טיפול רייקי
כיסא ברכיים
כסא בירכיים
agel flx
agel flx
האגודה הישראלית ל כירופרקטיקה
פרסום באתר כירופרקט

PDF הדפס דואל
נכתב על ידי עורך אתר כירופרקט   
Wednesday, 02 July 2008

פילוסופיה של הכירופרקטיקה

 

למרות שכירופרקטיקה חולקת הרבה במשותף עם מקצועות בריאות אחרים, הדגש ויישום הפילוסופיה של תחום זה מבדילה אותו מהרפואה המודרנית. פילוסופית הכירופרקטיקה מתקרבת יותר לכיוון הגישה ההוליסטית ("האדם כולו") לריפוי המשלבת מרכיבים של המוח, הגוף והרוח. פילוסופיה זו טוענת  שבריאות הגוף תלויה בציות לחוקים טבעיים, וסטייה מחוקים אלה יכולה ליצור שבירה בתפקוד הגוף ומחלות.

פילוסופיה של הכירופרקטיקה

 

 הסתכלות הכירופרקטיקה על בריאות וחולי מדגישה שני רעיונות יסודיים :

 1 ) המבנה ומצב הגוף משפיעים על תיפקוד הגוף והיכולת שלו לרפא את עצמו.

 2 ) מערכת היחסים בין המוח לגוף חיונית לשמירת הבריאות ולתהליכי הריפוי בגוף.

למרות שכירופרקטיקה חולקת הרבה במשותף עם מקצועות בריאות אחרים, הדגש ויישום הפילוסופיה של תחום זה מבדילה אותו מהרפואה המודרנית. פילוסופית הכירופרקטיקה מתקרבת יותר לכיוון הגישה ההוליסטית ("האדם כולו") לריפוי המשלבת מרכיבים של המוח, הגוף והרוח. פילוסופיה זו טוענת  שבריאות הגוף תלויה בציות לחוקים טבעיים, וסטייה מחוקים אלה יכולה ליצור שבירה בתפקוד הגוף ומחלות.

 

הפילוסופיה של הכירופרקטיקה כוללת :

הבנה שהגוף מחובר וקשור כולו מבפנים וחייב לעבוד בהרמוניה מושלמת.

הכרה ב"מרכזיות" של מערכת העצבים והקשר האינטימי של מערכת זו עם יכולות הגוף האנושי.

הבנה שהפרעה למערכת העצבים על-ידי עמוד השידרה פוגעת בתיפקודי הגוף.

דגש על יכולות ההחלמה של האדם במקום התערבות כירורגית.

הכרה בקשר הדינמי שקיים בין סגנון חיים, סביבה ובריאות.

הבנת הגורם של המחלה בכדי לסלק אותו, במקום לטפל פשוט בסימפטומים.

מאזן תועלות בטיפול כירופרקטיקה כנגד סיכונים של התערבויות קליניות.

הכרה בחשיבות הראשית של צפיה בהתקדמות דרך הליכים אבחנתיים מתאימים.

גישה המתרכזת באדם עם מגע ידיים ומתמקדת בהשפעה על תיפקוד הגוף דרך המיבנה.

התמקדות בהתערבות מוקדמת עם דגש על איבחון בזמן הנכון וטיפול במצבים לגמרי תפקודיים והפיכים.

כירופרקטיקה מתמקדת בתיקון, שיפור ותחזוקה של מערכת היחסים בין הפציינט וסביבתו. כל אלה מועילים לרווחה תפקודית של הגוף ולבריאות אופטימלית.

 

הרפואה המערבית

הרפואה מבוססת על "אמונה" דתית עמוקה המאמינה ש"ממוצע זה נורמלי" . היא לכן מסיקה שאם אתה לא ממוצע, אתה לא נורמלי. מצב של חריגה מהממוצע נקרא סימן או סימפטום, ולכן אם קיימים ביחד מספר סימנים, או יחדיו סימנים וסימפטומים, הם נקראים מחלה, תסמונת, מצב או פשוט חולי. מטרת הרפואה היא להחזיר אותך חזרה למצב ממוצע עם שיטות מסורתיות כמו סמים (כדורים), סמים נוזליים (זריקות), ניתוח או שיטות אלטרנטיביות אחרות. למשל, לחץ הדם שלך מוגדר גבוה אם הוא יותר גבוה מהממוצע, ולכן הוא נחשב להיות לא נורמלי. מצב זה של לחץ דם הגבוה מהממוצע נקרא היפר מתח (HYPERTENSION). המטרה במצב זה היא להחזיר אותך לממוצע ואם זה מצליח אתה מכונה בריא.

 

הכירופרקטיקה והבנת הגוף

פילוסופיית הכירופרקטיקה מבינה שהרופא אינו ממש מרפא אותך, ורק אתה יכול לרפא את עצמך. הרופא יכול לעזור לך להרפא או לשכך את הכאבים עד שגופך מחלים לבד. הכירופרקטיקה מכירה בעובדה שיש חכמה המניעה את הגוף באופן אוטומטי, מרפאה אותו ובונה אותו מחדש. הלב שלך פועם 101,000 פעמים ביום, הגוף שלך מעכל אוכל, חתכים וחבלות מרפאים את עצמם באופן אוטומטי. אלפי תפקידים קורים מדי דקה בגוף שלך באופן אוטומטי. לכולנו יש חכמה פנימית המניעה את גופנו. הכירופרקטיקה מכנה "חכמה" זו בשם בינה פנימית או אינטליגנציה פנימית, שהיא התבונה המניעה את גופך, ומשמשת כאנרגיית מרפא וכוח מניע. מערכת העצבים מקשרת ומעבירה מסרים מהאינטליגנציה הפנימית לכל חלקי הגוף. מטרת הכירופרקט היא לא לטפל בכאב או מחלה. מטרת הכירופרקט היא להסיר את ההפרעות והלחצים בעמוד השידרה החונקים את העצבים. זה נעשה ע"י כיוונים עדינים וספציפיים לחוליות עמוד השידרה (ראה קישור – מה עושה הכירופרקט). כאשר יש פחות הפרעה במערכת העצבית, יותר אימפולסים חיוניים מגיעים לאברי הגוף וחזרה למוח. יותר זרימה עיצבית פירושו, תיפקוד טוב יותר של איברי הגוף, ירידה או היעלמות הכאב, הרגשה טובה יותר, שיפור גמישות ותנועתיות, פחות מתחים, יותר אנרגיה ועוד.

כפי שאמרנו, הכירופרקטיקה מבוססת על ההנחה שהגוף מכיל מערכת פנימית השואפת באופן תמידי לאיזון. המערכת הפנימית הזאת בגוף נקראת "אינטליגנציה פנימית"(INNATE INTELLIGENCE). מטרת הבינה הפנימית היא לארגן את כל פעולות הגוף מבפנים ולשמור על איזון. כתוצאה, הגוף תמיד פועל בכל יכולתו לשאוף לאיזון בנסיבות הקיימות. לכן, זה רק הגיוני שנשאף לספק לגוף נסיבות טובות יותר בכדי להשיג איזון אופטימלי. מערכת העצבים שולטת, מווסתת ומבקרת על כל פעילויות הגוף והיא המקשרת בין הבינה הפנימית לכל מערכות ואיברי הגוף עד לתא הקטן ביותר.כיוון שמערכת העצבים מוקפת חוליות, המקום היחידי בו יכולה להיווצר הפרעה לתקשורת בין הבינה הפנימית לגוף היא בעמוד השידרה. אנו מכנים הפרעה זו על כל מרכיביה כ"תת נקיעה שידרתי". (ראה קישור לתת נקיעה שידרתי)

הכירופרקט בודק את עמוד השדרה שלך לאתר חוליה שממוקמת באופן כזה ומפריעה למערכת העצבית. אם הגוף נמצא במצב של תת נקיעה שידרתי הוא לא יתפקד במלוא הפוטנציאל שלו.

מטרת הכירופרקטיקה היא לכוון חוליה זו ולהסיר את הלחץ מהעצב. הסרת הלחץ וחידוש התיקשורת מאפשרת נסיבות טובות יותר לגוף לחזור לאיזון.

 

פילאי הגוף

הגוף שלנו עובד באופן מופלא. אנו נושמים רבע ליטר של אוויר 17 פעמים בדקה. אנחנו כשלוש מאות ועשרים מיליון ליטר אוויר באורך חיים ממוצע. האדם הממוצע עושה מיליארד צעדים בחייו והולך בערך 120,000 קילומטרים. כל זה כשהוא נוחת על כל רגל עם כוח  הגדול פי שלוש ממשקל גופו. שמונה מיליון תאי דם אדומים חדשים נבראים במוח העצם מדי שניה. מוח התינוק גדל פי שלוש בשנה הראשונה לחייו. מאה מיליון יחידות מידע מגיעות למוח כל שניה, אותן הוא מעבד בצורה מאורגנת. למרות שהמוח הוא רק 2% ממשקל הגוף הוא מכיל למעלה ממאה מיליארד תאים עיצביים הנקראים נאורונים. גוף האדם הוא ללא ספק מופלא ונפלא כאחד.

מה אתה חושב יקרה אם תטפל/י בגוף שלך רק כשהוא נשבר?  לרוע המזל, יש הרבה אנשים שגדלים עם התפיסה, " אם זה לא שבור לא צריך לתקן את זה ". אנשים אלה מתעלמים מכאב ולא משתתפים בפעילויות המעודדות בריאות. הם משלמים מחיר כבד אחר כך.

מבט על יציבת הגוף שלהם מגלה הרבה. אם אנשים נראים מכופפים ועקומים מבחוץ, איך אתם חושבים שהגוף שלהם מתפקד מבפנים? במקום להתחייב לסגנון חיים בריא ומלא חיוניות, הם מכסים על הבעיות שלהם עם "תרופות" (סמים שאינם מרפאים דבר) וממשיכים בהרגלים הישנים, מתפקדים בהרבה פחות ממלוא הפוטנציאל שלהם. בריאות יזומה היא בחירה הרבה יותר טובה, אתה לא חושב?

 

כאשר אתה חושב על פלאי המוח ויכולות הגוף, ביחד עם הכוח של האינטליגנציה הפנימית, זה לא פלא שהנושא של קשר המוח עם הגוף הפך לנושא הבריאות החשוב ביותר בזמננו. את/ה חייב/ת לטפל בעמוד השדרה ומערכת העצבים שלך (מערכת התיקשורת בין המוח לגוף) בכדי להשאר בריא/ה ולהגיע למלוא פוטנציאל הטמון בגוף שלך.

על קשר זה כתב היפוקרטיס שאמר " הבט טוב לעמוד השדרה למצוא את גורם המחלה " . תומס אדיסון אמר, " הרופא של העתיד לא יתן אף תרופה, אבל יעניין את החולים שלו בטיפול במסגרת האנושית, בתזונה, ובגורמים והמניעה של המחלה ".

 

עמוד השידרה הוא קו החיים

עמוד השדרה, חוט השידרה ומערכת העצבים הם החיבור החיוני בקשר של הגוף עם המוח. כירופרקטיקה הכירה תמיד בחשיבות הקשר הזה בהקשר לבריאות הגוף בשלמותו.

בגוף בריא, פולסים עיצביים נעים במערכת במהירות של 520 קילומטר לשעה. מחקרים מראים, אף על פי כן, שכאשר עמוד השדרה נפגע אם זה מתהליך הלידה, או מלחץ פיסי, כימי או מנטלי אחר נוירונים (תאי עצב) מתים ברצף באפקט של דומינו. כל זה גורם להפרעה שמשפיעה כל אספקט מבריאות הגוף, מפחיתה את הבעת החיים הטבעית ופוטנציאל הגוף שלך.

מהי ההשפעה על הילד אם החיבור העיצבי ההולך לאוזניים שלו ניזוק? מה אם הקיבה, הכליות, או הלב מתפקדים בפשרה? איך אתה חושב שהפרעה בתקשורת העיצבית תשפיע על האנרגיה שלך? אם את/ה מחכה עד שאת/ה מרגיש/ה את זה, הנזק יכול כבר לקרות.

על ידי הסרת גורם ההפרעה לקשר חשוב זה, בעמוד השידרה, הכירופרקטיקה מבטיחה מעבר מסרים תקין בין המוח לגוף. חשוב שתינוקות יבדקו לאחר הלידה ועם צמיחתם המהירה בשנתיים הראשונות לחייהם. חשוב לבדוק ילדים בכל שלבי גדילתם והתפתחותם, לא כי כואב להם, אלא להבטיח צמיחה של עמוד שידרה תקין ומערכת עיצבית המזינה את גופם במלוא האנרגיה המבטיחה את בריאותם המקסימלית.

מבוגרים, עם עומס החיים והפעילויות היומיות גורמים ללחצים בעמוד השדרה שלהם. הכירופרקטיקה שומרת על תיפקוד מערכת העצבים ללא הפרעה ובטיבעיות (ראה קישור – מה עושה הכירופרקט), כדי שלך תהיה האפשרות למצות את מלוא הפוטנציאל הטמון בגופך.

הצטרף למיליוני מבוגרים, ספורטאים, תינוקות וילדים שכבר מתנסים בהשפעות החיוביות של הכירופרקטיקה על חייהם. אל תתפשר/י על פחות מהטוב ביותר.

עידכון אחרון ( Monday, 14 February 2011 )
 
< קודם   הבא >
צור קשר לפרסום באתר 050-354-6746